#1 2014-08-24 21:21:28

Lelija

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-24
Posty: 1
Punktów :   

Przyjezdna

http://static.pokazywarka.pl/i/3260156/361751/barbara-work-in-progress-by-katiebloo-d6039d9.jpg?1408918087
- Pod łóżkiem było ciasno. Sprężyna ze starego materaca boleśnie piła  mnie w bok. A jednak  nie ruszyłam się ni o milimetr. Wepchnął mnie tam dosłownie przed chwilą. Jeszcze zanim sam upadł na ziemię. Patrzyłam mu w gasnące oczy bez słowa, widząc jak z jego czaszki wypływa ciemna krew. Wydawało mi się, że jest cicho. Całkiem cicho, kiedy ojciec umierał.
Ale nie było.
Powietrze rozrywały krzyki Rosjan i pociski. Wrzaski gwałconych kobiet, płacz zabijanych dzieci. Gdzieś upadła przetrząsana szafa, talerze z łoskotem uderzały o podłogę. Mężczyźni się śmiali. Tylko ja leżałam nieruchomo pod materacem i myślałam, że świat kończy się właśnie po raz kolejny. Tym razem jakby bardziej. Osobiście.
Nie jestem pewna ile siedziałam pod tym łóżkiem. Dwanaście godzin? Dzień? Dwa? Kiedy wyszłam świtało. W okół leżały ciała.  Ojca, sąsiada,  siostry która siedziała w tej cholernej szafie.
Zabrałam mu wtedy pistolet, pół bochenka chleba i wyszłam z domu. I tak idę z tych mazur, ale w drodze rana po  sprężynie się zaogniła. Próbowałam ją myć, ale woda z jeziora... Sam wiesz. - Kora nie miała pewnie więcej niż dwadzieściaparę lat. Wydawała się jakby spłowiała, szara. Nawet pełne usta miała blade i tylko oczy były intensywnie zielone. Kora. Pasowało do niej to imię, jak nic.

- Nie, nie bardzo. Śpię gdzie mogę. - Leżąca na łóżku polowym, zszywana, młoda dziewczyna parsknęła krótkim, szorstkim śmiechem, na co pozwalała jej pewno końska dawka prochów, a usta wykrzywił jej szyderczy grymas - Ty wiesz ile razy ja to słyszałam? Że "Ja cię mogę przenocować..." - Spoważniała wsłuchując się w słowa mężczyzny. Skinęła głową z ociąganiem, a wzrok uciekł jej za okno. - Dobra. Już dobra, kilka nocy, zanim nie znajdę czegoś swojego. Jak cię zwą? Święty? Pięknie. To ja będę Przyjezdna. I jasne. Wyniosę co chcesz, ale dwadzieścia procent dla mnie.

Ostatnio edytowany przez Lelija (2014-08-25 00:12:01)

Offline

 

#2 2014-08-24 21:27:04

Makaviel

Administrator

Zarejestrowany: 2014-08-15
Posty: 24
Punktów :   

Re: Przyjezdna

http://krissacurran.files.wordpress.com/2011/11/approved.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.przelecz.pun.pl www.zipps.pun.pl www.gwsp-3g.pun.pl www.mdpospjonkowo.pun.pl www.manga-project-poland.pun.pl